KLIMAT I WANILIA

TYTUŁ ANGIELSKI: VANILLA//WHIP

REPREZENTOWANY PRZEZ KFF

Klimat i Wanilia – animowany film dokumentalny, który przełamuje tabu o polskiej społeczności BDSM. Czworo bohaterów, z których każdy reprezentuje inny odcień BDSM i wizję samego siebie. Anonimowość kontra otwartość i samoświadomość, bezpieczeństwo kontra jazda na krawędzi. Reżyserka wnika do hermetycznego świata ludzi w klimacie, aby poznać ich codzienność w niełatwej rzeczywistości współczesnej Polski. Prywatne zwierzenia bohaterów zilustrowane animacjami reżyserki, która przefiltrowuje ich historie przez własną wrażliwość w kontekście całego polskiego społeczeństwa. Pełen kontrastu obraz społeczności BDSM - naznaczony seksem, biczem, tajemnicą i Matką Boską. Jak mówi sama reżyserka: „To bajka dla dorosłych o bólu, przyjemności, wolności, samoakceptacji i… miłości”

GATUNEK:
animowany
KRAJ PRODUKCJI:
POLAND
CZAS TRWANIA:
16'
ROK PRODUKCJI:
REŻYSERIA:
Bogna Kowalczyk
SCENARIUSZ:
Bogna Kowalczyk
MONTAŻ:
Michał Poddębniak
MUZYKA:
Piotr Czubin
ANIMACJA:
Bogna Kowalczyk, Katarzyna Melnyk, Liliana Pomykalska
PRODUCENT:
PWSFTviT (Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna)

Bogna Kowalczyk »

Od ponad 8 lat rozwija swój unikalny styl jako ilustratorka i animatorka. W swoich pracach łączy style tradycyjne z możliwościami, których dostarczają nowe technologie. Jej pierwszy film „After All” zdobył nagrodę dla Najlepszego Filmu Animowanego na Uranium Film Festival w Rio de Janeiro. Od 3 lat studiuje na PWSTiTV w Łodzi.
NAGRODY NA POLSKICH FESTIWALACH:

11. Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych Okiem Młodych, Polska - Nagroda za film o szczególnych wartościach przyrodniczych