NIE TRAĆ GŁOWY

TYTUŁ ANGIELSKI: DON'T LOSE YOUR HEAD

REPREZENTOWANY PRZEZ KFF

Nie trać głowy - krótkometrażowy film wykonany w technice animacji rysunkowej i komputerowej. Jest to graficzna historia o tym, jak łatwo można stracić głowę. Na środek czarnego ekranu powoli wtacza się biała głowa. Jedno zdarzenie wywołuje lawinę kolejnych wypadków. Wizualna strona filmu rozwija się wraz z akcją. Od prostych kompozycji, poprzez kolejne podziały ekranu i zagęszczenie form, aż do ostatnich scen przypominających pełen barw kalejdoskop. Nadmiar myśli, relacji i powiązań ma tragiczny w skutkach finał.

GATUNEK:
animowany
KRAJ PRODUKCJI:
POLAND
CZAS TRWANIA:
4'
ROK PRODUKCJI:
REŻYSERIA:
Karolina Specht
SCENARIUSZ:
Karolina Specht
OPERATOR:
Karolina Specht
MONTAŻ:
Karolina Specht
DŹWIĘK:
Bogdan Klat, Wiesław Nowak
ANIMACJA:
Karolina Specht
PRODUCENT:
PWSFTviT (Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna)

Karolina Specht »

Karolina Specht - urodzona w 1991 roku w Bydgoszczy. Absolwentka Państwowego Liceum Plastycznego w Bydgoszczy oraz Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi na kierunku film animowany i efekty specjalne.
Jej dwa filmy (Nieprawdopodobnie elastyczny człowiek, Nie trać głowy) były pokazywane w ramach konkursu filmów studenckich na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Animowanych Annecy w Francji. W 2013 roku otrzymała Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wybitne osiągnięcia. Stypendystka Ministra na rok 2015/2016.
Reżyserka, animatorka, ilustratorka, obecnie mieszka w Warszawie.

NA FESTIWALACH: