MATKA ZIEMIA

TYTUŁ ANGIELSKI: MOTHER EARTH

Historia konfliktu oczekiwań ojca z możliwościami i wrażliwością syna. Maciek – główny bohater filmu – nie jest już chłopcem, ale jeszcze nie stał się mężczyzną. Chce zaspokoić ambicje ojca i – tak jak wszyscy w rodzinie – zostać rzeźnikiem. Jest jednak zbyt wrażliwy, żeby zadać cierpienie zwierzęciu. Chłopak wszystkie ciepłe uczucia kieruje w stronę starego, zaniedbanego sadu – jedynej pamiątki po jego zmarłej matce. „Matka ziemia” to dramat psychologiczny nasączony elementami mistycyzmu, zakorzenionymi w bogatej mitologii polskiej wsi.

GATUNEK:
fabularny
KRAJ PRODUKCJI:
POLAND
CZAS TRWANIA:
30'
ROK PRODUKCJI:
KOLOR:
kolorowy
REŻYSERIA:
Piotr Złotorowicz
SCENARIUSZ:
Piotr Złotorowicz
OPERATOR:
Nicolas Villegas Hernandez
MONTAŻ:
Anna Dobrowodzka
OBSADA:
Mirosław Baka, Dariusz Przybył
MUZYKA:
Stefan Gąsieniec
PRODUCENT:
PWSFTviT (Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna)

Piotr Złotorowicz »

Reżyser filmowy i teatralny. Urodził się w 1982 roku w Dębnie. Absolwent Automatyki i Robotyki na Politechnice Szczecińskiej. W czasie studiów na Politechnice kręcił swoje pierwsze niezależne filmy. W 2015 ukończył studia na Wydziale Reżyserii w PWSFTViT w Łodzi.
Jego studenckie filmy były prezentowane na dziesiątkach festiwali i wielokrotnie nagradzane. Film dyplomowy Matka Ziemia, miał premierę na 67 Festiwalu Filmowym w Locarno, gdzie zdobył wyróżnienie młodego jury.
Piotr Złotorowicz był nominowany do nagrody „Bo Warto” Radia RMF Classic. W 2012 r. zdobył „Talent Radiowej Trójki” w kategorii Film. W 2019 r. Zadebiutował w teatrze Polonia monodramem w wykonaniu Rafała Mohra pod tytułem „Wszystko, co najlepsze”. W 2020 r. odbędzie się premiera jego debiutanckiego filmu fabularnego „Wiarołom” wyprodukowanego przez Studio Munka.

 

NA FESTIWALACH: