TENSITY

Film jest eksperymentalnym dokumentem artystycznym opowiadającym o tańcu i teatrze współczesnym. Przez opowieść prowadzi widza Helenie Ganjalyan – aktorka, tancerka i choreografka. Zderzając niepokojący taniec z abstrakcyjnymi ujęciami natury reżyser w
autorski sposób wprowadza widza w świat sztuki z pogranicza teatru, performanceu i tańca. Narracja aktorki stanowi pretekst do stworzenia wielowątkowej wizualno-dźwiękowej historii, w której elementy takie jak ciało, kosmos czy woda mieszają się ze sobą tworząc spójny obraz przepełniony wewnętrznymi napięciami i pulsującą energią.

Taniec oparty o figurę Ofelii z szekspirowskiego „Hamleta” porusza zagadnienia takie jak niezależność, autonomiczność, wolność, prawo do stanowienia o sobie i swojej cielesności. Wszystkie zastosowane w filmie ujęcia specjalne zostały wykonane tradycyjnymi metodami.

GATUNEK:
dokumentalny
KRAJ PRODUKCJI:
Poland
CZAS TRWANIA:
10'
ROK PRODUKCJI:
KOLOR:
kolorowy
REŻYSERIA:
Konrad Kultys
SCENARIUSZ:
Konrad Kultys
OPERATOR:
Konrad Kultys
MONTAŻ:
Dorota Stolarska
MUZYKA:
Manehav
PRODUCENT:
Konrad Kultys, Dorota Stolarska

Konrad Kultys »

Student Wydziału Reżyserii Filmowej i Telewizyjnej, absolwent Wydziału Operatorskiego i Realizacji Telewizyjnej Szkoły Filmowej w Łodzi, doktorant Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Ukończył nauki o polityce na Uniwersytecie Wrocławskim i kulturoznawstwo na Uniwersytecie SWPS. Jego filmy były pokazywane w Polsce i za granicą (m.in. w USA, Wielkiej Brytanii, Meksyku, Brazylii, Grecji, Hiszpanii, Wenezueli, Chorwacji, Armenii, Portugalii), a projekty fotograficzne i artystyczne m.in. podczas Warsaw Photo Days, w Edge Art Gallery w Kanadzie, Galerii Kobro i Fotofestiwalu.