TENSITY

Film jest eksperymentalnym dokumentem artystycznym opowiadającym o tańcu i teatrze współczesnym. Przez opowieść prowadzi widza Helenie Ganjalyan – aktorka, tancerka i choreografka. Zderzając niepokojący taniec z abstrakcyjnymi ujęciami natury reżyser w
autorski sposób wprowadza widza w świat sztuki z pogranicza teatru, performanceu i tańca. Narracja aktorki stanowi pretekst do stworzenia wielowątkowej wizualno-dźwiękowej historii, w której elementy takie jak ciało, kosmos czy woda mieszają się ze sobą tworząc spójny obraz przepełniony wewnętrznymi napięciami i pulsującą energią.

Taniec oparty o figurę Ofelii z szekspirowskiego „Hamleta” porusza zagadnienia takie jak niezależność, autonomiczność, wolność, prawo do stanowienia o sobie i swojej cielesności. Wszystkie zastosowane w filmie ujęcia specjalne zostały wykonane tradycyjnymi metodami.

GATUNEK:
dokumentalny
KRAJ PRODUKCJI:
Poland
CZAS TRWANIA:
10'
ROK PRODUKCJI:
KOLOR:
kolorowy
REŻYSERIA:
Konrad Kultys
SCENARIUSZ:
Konrad Kultys
OPERATOR:
Konrad Kultys
MONTAŻ:
Dorota Stolarska
MUZYKA:
Manehav
PRODUCENT:
Konrad Kultys, Dorota Stolarska

Konrad Kultys »

Doktoryzuje się w dyscyplinie Sztuk pięknych w zakresie fotografii, filmu i video na Akademii Sztuk Pięknych
im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego i Uniwersytetu SWPS w Warszawie. Zawodowo pracuje jako operator kamery dla agencji reklamowych i grup medialnych. Jego prace artystyczne były pokazywane na festiwalach w Polsce , realizuje również teledyski i fotografie oraz instalacje (wystawy krajowe i zagraniczne). Aktualne zainteresowania koncentrują się na środkach formalnych w kinematografii ze szczególnym uwzględnieniem wpływu tych środków na odbiorcę i uwzględnieniu tego działania w procesie powstawania filmu po stronie operatora obrazu i reżysera.

W 2018 otzrymał wyróżnienie (kategoria filmu niezależnego) na 64' Ogólnopolskim Festiwalu Filmów
Niezależnych OKFA w Koninie za film Tensity.