PARS PRO TOTO

Po śmierci żony i samobójstwie jedynego syna Zdzisław Beksiński, odcinając się od świata i ludzi, próbuje egzystować w pustym mieszkaniu. Jedynymi towarzyszami przeraźliwej samotności artysty są nagrania bliskich, wypełniające koszmar bezsennych nocy. Świadkami jego zmagań są postaci z obrazów, „patrzące” na Beksińskiego ze wszystkich ścian. Zdzisław usiłuje wrócić do normalnego trybu życia. Choroba zmusza go do przyjęcia niechcianej przez niego pomocy, od równie jak on samotnej, młodej rehabilitantki. Dotknięta pędzlem sztalugai ciało uleczone przez dotyk, to dwie strony procesu, który obojgu daje nadzieję.

GATUNEK:
fabularny
KRAJ PRODUKCJI:
Poland
CZAS TRWANIA:
30'
ROK PRODUKCJI:
REŻYSERIA:
Katarzyna Łęcka
SCENARIUSZ:
Paweł Dobrzycki, Katarzyna Łęcka
OPERATOR:
Tomasz Woźniczka, Witold Płóciennik
MUZYKA:
Łukasz Pieprzyk
PRODUCENT:
TVN, Studio Munka, Wajda Studio, Coloroffon, Halo Productions

Katarzyna Łęcka »

Absolwentka Wajda School of Film Directing oraz Akademii Teatralnej w Warszawie. Finalistka prestiżowego konkursu scenariuszowego Script Pro. Zaczynała drogę twórczą jako aktorka w zespole Krystiana Lupy w Starym Teatrze w Krakowie. Poznawała tajniki reżyserii asystując wielu wybitnym reżyserom. Opracowała autorski program pracy nad świadomością ciała dla studentów Wydziału Aktorskiego Akademii Teatralnej.

Wyniesioną z teatru umiejętność pracy z aktorami łączy z warsztatem filmowym, tworząc sugestywne, przepełnione emocjami obrazy. Dostrzeżona przez Agnieszkę Holland podczas oceny projektów filmowych w Polskim Instytucie Sztuki Filmowej, a także przez Pawła Pawlikowskiego, który objął opieką artystyczną jej debiut krótkometrażowy „Pars pro toto”.