MASTERCLASS

REPREZENTOWANY PRZEZ KFF

Film animowany, inspirowany twórczością Romana Polańskiego, opowiadający o formowaniu się Mistrza. Surrealistyczny obraz z elementami makabrycznego absurdu sytuacyjnego, metaforyczne zmaganie materii w procesie kształtowania człowieka i twórcy. „Materia” zsuwa się z okna kamienicy, jak bohater filmu "Lokator". Paradoksalnie jednak kolejne upadki kształtują ludzką postać, która w końcu wykonuje mistrzowski skok i pewnie ląduje na ziemi. W pełni już uformowana okazuje się Romanem Polańskim.

GATUNEK:
animowany
KRAJ PRODUKCJI:
Polska
CZAS TRWANIA:
6'
ROK PRODUKCJI:
REŻYSERIA:
Grażyna Trela, Weronika Kuc, Dominika Fedko, Ewa Drzewicka, Małgorzata Jachna, Małgorzata Jędrzejec, Aleksandra Rylewicz
SCENARIUSZ:
Grażyna Trela
MONTAŻ:
Weronika Kuc
DŹWIĘK:
Michał Fojcik
PRODUCENT:
Robert Sowa

Grażyna Trela »

absolwentka Studium Scenariuszowego przy łódzkiej FILMÓWCE. Trzykrotna laureatka Konkursu Scenariuszowego HARTLEY-MERRILL - ostatnio w międzynarodowej i polskiej edycji 2007, jako współautorka scenariusza filmu "MOJA KREW" (tytuł roboczy "TAMAGOTCHI"). Wydała zbiór opowiadań "DOBRY MĘŻCZYZNA". Studiowała reżyserię na Uniwersytecie Śląskim WRiTV im. Krzysztofa Kieślowskiego w Katowicach. Jako reżyser zadebiutowała filmem dokumentalnym "EROS-EX" nagrodzonym na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym OFFensiva 2005. Współautorka sztuki telewizyjnej "PASOŻYT" (2003) i "DOKTOR HALINA" (2008). Autorka sztuki teatralnej "ŻYLETA" wyróżnionej na FESTIWALU NOWEJ DRAMATURGII w Teatrze Powszechnym w Radomiu (2006). Współpracuje z Pracownią Mistrzowskiej Szkoły Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy

Weronika Kuc »

Urodzona w 1993 r. w Dreźnie. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.
Realistka i minimalistka. Główną rolę w jej pracach gra kolor. Oprócz filmu animowanego zajmuje się grafiką projektową i ilustracją.

Ewa Drzewicka »

Absolwentka Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, zajmuje się animacją i grafiką projektową. W 2015 roku w ramach programu wymiany Erasmus zdobywała doświadczenia na Wydziale Animacji Estońskiej Akademii Sztuki. Interesuje się różnymi dziedzinami sztuki: od obrazów, rysunków, poprzez projekty plakatów, fotografię, po animację.

Aleksandra Rylewicz »

Aleksandra Rylewicz (ur. 16.08.1991 w Sułkowicach) w 2017 r. ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie, w Pracowni Filmu Animowanego. Współtwórczyni animacji pt.: Master Class. Poza filmem zajmuje się ilustracją, oraz projektowaniem.