POLSKIE KRÓTKIE METRAŻE NA MIĘDZYNARODOWYCH FESTIWALACH W GRUDNIU

Pod koniec roku życie festiwalowe zamiera. Niewiele się dzieje, co nie oznacza, że nie odbywają się żadne międzynarodowe imprezy filmowe. Na kilku z nich będzie można zobaczyć polskie filmy krótkometrażowe.

Wraz z początkiem miesiąca wystartował Macau International Short Film Festival. W programie znalazł się „Diabeł” Jana Bujnowskiego. Dzień później rozpoczął się francuski Mutoscope Festival, na którym publiczność zobaczy „Furię” Julii Siudy. W tym samym czasie w Belgii swój konkursowy pokaz będzie mieć „Martwe małżeństwo” Michała Toczka. Krótką fabułę będą oceniać jurorzy Leuven International Short Film Festival.

W drugim tygodniu grudnia do Kolumbii na BOGOSHORTS Bogotá Short Film Festival poleci „Slow Light” duetu Kijek/Adamski. Nieco później w Hiszpanii rozpocznie się Animakom. W programie imprezy znalazły się m.in. „Okruszki życia” Katarzyny Miechowicz oraz „Hierofania” Marii Nitek.

„Airborne” Andrzeja Jobczyka będzie można zobaczyć pod koniec miesiąca na tureckim International Amity Short Film Festival.

Pełna lista pokazów festiwalowych dostępna jest tutaj.