POLSKIE ANIMACJE NA ANIMATORZE

Znamy filmy, które powalczą o Złotego Pegaza na 12. MFFA Animator w Poznaniu. W konkursie międzynarodowym znalazło się miejsce dla siedmiu polskich animacji.

Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych Animator jest festiwalem kwalifikującym do Oscarów®. To największe w Polsce wydarzenie kulturalne poświęcone filmowi animowanemu.  W tym roku z ponad tysiąca zgłoszeń nadesłanych z 64 krajów, w tym z m.in. z Kostaryki, Kuby, Kuwejtu, Makau czy Martyniki komisja selekcyjna, w składzie Agnieszka Kozłowska, Jerzy Armata, Piotr Muszalski wybrała 44. filmy krótkometrażowe. Na widzów poza pokazami filmów czekają również koncerty, warsztaty oraz bardzo obszerny program dla najmłodszych widzów. Wyróżnikiem poznańskiego festiwalu jest wszechobecna fuzja animacji z muzyką.

W międzynarodowym konkursie filmów krótkometrażowych znalazło się siedem polskich tytułów: "Łowy" Mateusza Jarmulskiego, "ACID RAIN" Tomasza Popakula, "Idol" Grzegorza Koncewicza i Marka Serafińskiego, "Rok" Małgorzaty Bosek-Serafińskiej, "Story" Joli Bańskowskiej, "Ostatnia wieczerza" Piotra Dumały i koprodukcja "Portret Suzanne" Izabeli Plucińskiej.

tegoroczna edycja festiwalu odbędzie się w dniach 5-11 lipca. 

Listę wszystkich zakwalifikowanych filmów można znaleźć tutaj.