TRWAJĄ ZGŁOSZENIA DO PROGRAMU LESS IS MORE

Czy zmagania o obniżenie kosztów produkcji filmowej mogą stymulować kreatywność, zmienić podejście do kręcenia filmów? A gdyby ktoś wskazałby Ci, jak budować niskobudżetowy projekt jeszcze przed napisaniem scenariusza?

„Ograniczenia pozwalają bardziej wgłębić się w daną historię. Ograniczenie to instrument, który sprawia, że projekt koncentruje się na tym, co najistotniejsze tzn. na postaciach, fabule, lokacjach i stylu” – mówi Antoine Le Bos, dyrektor artystyczny LIM. – „Bez ograniczeń często trudno jest skupić się na tym, co ma rzeczywiste znaczenie i odnaleźć właściwą formę.”

LIM oferuje młodemu pokoleniu filmowców, z niewielkim dorobkiem artystycznym, pomoc w odnalezieniu własnej ścieżki wiodącej do wyprodukowania niskobudżetowego filmu fabularnego. Ograniczenia budżetowe traktowe są jako czynnik skłaniający do skupienia na tym, co faktycznie najbardziej istotne w opracowywanym projekcie. Efektywnie wykorzystuje dynamikę pracy w grupie międzynarodowej jako narzędzie uruchamiania kreatywności.

„Udział w projekcie był wspaniałym doświadczeniem zwłaszcza dla mnie, jako scenarzysty, ponieważ w bardzo krótkim czasie zrobiłem naprawdę duży krok naprzód” – mówi Tomasz Śliwiński, uczestnik poprzedniej edycji projektu. – „Podczas projektu koncentrowałem się na własnym sposobie myślenia i swoich pomysłach. Konfrontacja tych pomysłów z innymi to właśnie to, co moim zdaniem zdecydowanie przyspiesza proces powstania finalnego dzieła”.

Struktura Warsztatów LIM – Less is More :

LIM to trzy jednotygodniowe warsztaty rozwoju projektu, zlokalizowane w małych miejscowościach, oddalonych od zgiełku wielkiego miasta (Bretania, Transylwania, Małopolska). Weźmie w nich udział 16 projektów filmowych zgłoszonych przez ich reżyserów/scenarzystów. Każdy warsztat uzupełni po 4 profesjonalistów branży filmowej zainteresowanych procesem rozwoju projektu: producentów i konsultantów scenariuszowych. Będą oni mieli odrębne, dedykowane im sesje, które uzupełnią warsztaty związane z rozwojem projektów. Taka forma umożliwia czynny udział w procesie twórczym, dając jednocześnie szanse na wniesienie własnego spojrzenia na omawiany projekt. Ponadto, uczestnicy będą mieli możliwość uczestniczenia w sesjach dotyczących metod pracy nas rozwojem projektów, współpracy z  reżyserem/scenarzystą i dawaniem feedbacku.

Kto może się zgłosić?

Tygodniowy warsztat przeznaczony jest dla producentów filmowych, konsultantów scenariuszowych i specjalistów ds. developmentu, którzy są zainteresowani procesem rozwoju scenariusza w  warunkach ograniczonego budżetu.

Jak można się zgłosić ?

Aplikacje przyjmowane są do 20 grudnia 2017 roku, za pośrednictwem formularza online. Każdy uczestnik musi przesyłać CV (max. 10 000 znaków zawartych na max. 2 stronach) oraz list motywacyjny ( max 10 000 znaków zawartych na max 2 stronach). Wybrani kandydaci zgłaszają się bez projektu i będą brali udział w sesjach dotyczących pracy nad projektami wybranymi we wcześniejszym etapie naboru.