PRACA MASZYN

TYTUŁ ANGIELSKI: THE WORK OF MACHINES

REPREZENTOWANY PRZEZ KFF

Polska. Klasyczne, przyzakładowe miasto. W centrum handlowym dwie dziewczynki bawią się na karuzeli, na wielkim stadionie rozgrywany jest mecz dla garstki kibiców. Tutaj zaczyna się Praca Maszyn. W 1968 roku powstał taniec ku czci Zakładu. Podążając za wspomnieniami udaje się odtworzyć zapomniany układ choreograficzny. Rekonstrukcja tańca jest wehikułem w przeszłość, to podróż do doskonałego świata, gdzie produkcja miała oznaczać szczęśliwe życie.

FILM REPREZENTOWANY PRZEZ KRAKOWSKĄ FUNDACJĘ FILMOWĄ

GATUNEK:
dokumentalny
KRAJ PRODUKCJI:
Polska
CZAS TRWANIA:
40'
ROK PRODUKCJI:
REŻYSERIA:
Michał Mądracki, Gilles Lepore, Maciej Mądracki
SCENARIUSZ:
Michał Mądracki
OPERATOR:
Gilles Lepore
MONTAŻ:
Gilles Lepore
MUZYKA:
Igor Kłaczyński
PRODUCENT:
Samorządowe Centrum Kultury w Mielcu, MML Produkcja

Michał Mądracki »

Urodzony w 1979 roku w Krakowie. W 2003 ukończył religioznawstwo na Uniwersytecie Jagiellońskim. Pisarz, scenarzysta. Autor krótkich form literackich i filmowych.

Gilles Lepore »

Urodzony w 1972 roku w Porrentruy [Szwajcaria]. Jest autorem komiksów, ilustracji, filmowcem. W latach 1993-98 studiował w Szkole Sztuk Wizualnych w Bienne, Szwajcaria. W 2000 roku odbywał staż realizacji filmowej w Belgii z reżyserem Jean-Jacques Andrien. W latach 2002-2003 był na stypendium w pracowni animacji krakowskiej ASP u prof. Jerzego Kuci. Efektem tej współpracy stał się krótkometrażowy film animowany pt. »Klatka« [»The Cage«] prezentowany na licznych festiwalach [44 KFF]. Członek SwissFilm i Szwajcarskiego Stowarzyszenia Twórców Filmów Animowanych.

Maciej Mądracki »

Urodzony w 1984 roku w Krakowie. Magistrant filmoznawstwa w Instytucie Sztuk Audiowizualnych Uniwersytetu Jagiellońskiego. Od 2007 studiuje reżyserię na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego im. K. Kieślowskiego w Katowicach. Autor filmów eksperymentalnych i krótkich form video.