FILM DOKUMENTALNY

TYTUŁ ANGIELSKI: DOCUMENTARY MOVIE

Krycha to silna kobieta prowadząca wiejskie gospodarstwo w odległym zakątku polskich gór. Niezwykły spokój zaburza przyjazd młodych filmowców. Reżyserka próbuje przekonać kobietę, że jej zwykłe życie warte jest filmu. W zamian Krycha zaprasza filmowców do pozornie prostej fizycznej roboty. Wzajemne oczekiwania przeobrażają się w niezwykłą więź. "Film dokumentalny" zderza dwa światy, które przenikają się nawzajem i stawiają pytanie o sens, o to co mamy a czego nam brakuje.

GATUNEK:
dokumentalny
KRAJ PRODUKCJI:
Poland
CZAS TRWANIA:
18'
ROK PRODUKCJI:
KOLOR:
kolorowy
REŻYSERIA:
Piotr Pawlus, Katarzyna Warzecha
SCENARIUSZ:
Piotr Pawlus, Katarzyna Warzecha
OPERATOR:
Piotr Pawlus
MONTAŻ:
Piotr Pawlus
DŹWIĘK:
Bartosz Idzi
PRODUCENT:
Szkoła Filmowa im. Krzysztofa Kieślowskiego

Piotr Pawlus »

Absolwent Wydziału Operatorskiego i Fotografii w Szkole Filmowej Krzysztofa Kieślowskiego. Absolwent Krakowskiej Szkoły Scenariuszowej i laureat nagrody tej szkoły za treatment do filmu fabularnego "Marzyciel".

Tworzy filmy dokumentalne, fabularne i reklamowe w Polsce i za granicą, nagradzane na międzynarodowych festiwalach filmowych (m.in. Gdynia FF, Film and Music Festival Küstendorf, Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film", Polska, 11 Go Short - Short IFF, Holandia).

Katarzyna Warzecha »

Urodzona w 1989 r. w Gdańsku. Absolwentka reżyserii w Szkoły Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego w Katowicach oraz Wajda School & Studio w Warszawie. Jej dyplomowy film „Jest naprawdę ekstra” był pokazywany na wielu międzynarodowych festiwalach, zdobywając szereg nagród. Jako asystentka reżysera pracowała m.in. z Filipem Bajonem czy Marcinem Wroną. Miłośniczka dobrego jedzenia, a w szczególności ziemniaków.