NOTORYCZNI DEBIUTANCI

TYTUŁ ANGIELSKI: ENDLESS BEGINNERS

Film składa się z komediowych, dramatycznych i surrealistycznych portretów mieszkańców małego miasteczka, których losy splatają się na oazowych spotkaniach. Pierwszym z nich jest portret Oskara - ministranta, o którego względy rywalizują dwie dziewczyny. Drugi wątek opowiada o rozterkach mamy Oskara - Teresy, która poszukując duchowości nie potrafi oprzeć się urokowi charyzmatycznego księdza. Seria miłosnych wypadków sprawi, że bohaterowie zadebiutują w niespodziewanych rolach, a samych siebie poznają na nowo. Scenariusz filmu otrzymał nagrodę stypendialną dla młodych artystów NCK „Młoda Polska 2008”.

GATUNEK:
fabularny
KRAJ PRODUKCJI:
Poland
CZAS TRWANIA:
30'
ROK PRODUKCJI:
REŻYSERIA:
Justyna Nowak
SCENARIUSZ:
Justyna Nowak
OPERATOR:
Szymon Kluz
MONTAŻ:
Cecylia Pacura, Filip K. Kasperaszek
PRODUCENT:
Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna
KOPRODUCENT:
TVP, PISF

Justyna Nowak »

Justyna Nowak ukończyła studia magisterskie na wydziale reżyserii  filmowej PWSFTViT w Łodzi. Jej krótkometrażowy film fabularny "Ważki",  brał udział w konkursie festiwalu filmowego w Wenecji - 64. Biennale  di Venezia, gdzie był nominowany do nagrody Prix UIP Europejskiej  Akademii Filmowej. "Ważki" brały udział w ważnych konkursach na  międzynarodowych festiwalach filmowych m.in. w Clermont-Ferrand, Cork,  Leeds, Encounters. Film zdobył nagrody: Best European Short i Best  Cinematography podczas Raindance Film Festival w Londynie. Jej filmy  to głównie komediodramaty z elementami absurdu i surrealizmu,  inspirowane Francuską i Czeską Nową Falą. Często portretują silną  postać kobiecą i poruszają społeczną tematykę problemów kobiecych. Jej  ostatnia produkcja "BEAUTY" - to postfeministyczny, eksperymentalny  film z elementami teatru. Swoją pasję do pisania scenariuszy
realizowała przy filmach animowanych, takich jak "Przypadek Zająca" i  "Tajemnica Góry Malakka", który zdobył Grand Prix i nagrodę za  najlepszy scenariusz na międzynarodowym festiwalu Brno16 w Czechach.  Jest absolwentką Berlinale Talents.