ROMANTIK

REPREZENTOWANY PRZEZ KFF

Krótka historia utrzymana w tragikomicznej tonacji o tym, że nie panujemy nad swoim losem, nawet wtedy kiedy wydaje nam sie, że osiągnęliśmy pełnię szczęścia. Czterdziesto kilku letni Stanisław zabiera swoją ukochaną Zosię w tajemniczą i romantyczną podróż. Pragnie jej się oświadczyć w mieście miłości. Nie spodziewa się, że najbliższa noc stanie się koszmarem jego życia, a drobiazgowo zaplanowana podróż okaże się daleka od wyobrażeń, czy oczekiwań. Krótka historia utrzymana w tragikomicznej tonacji o tym, że nie panujemy nad swoim losem, nawet wtedy kiedy wydaje nam sie, że osiągnęliśmy pełnię szczęścia.

GATUNEK:
fabularny
CZAS TRWANIA:
21'
ROK PRODUKCJI:
REŻYSERIA:
Mateusz Rakowicz
SCENARIUSZ:
Maciej Cuske, Mateusz Rakowicz
OPERATOR:
Jakub Czerwiński
MONTAŻ:
Wojciech Włodarski
OBSADA:
Robert Więckiewicz, Justyna Wasilewska
MUZYKA:
Jan Duszyński
PRODUCENT:
Studio Munka

Mateusz Rakowicz »

Reżyser i storyboardzista. Absolwent warszawskiej ASP i Szkoły filmowej Andrzeja Wajdy. Reżyser i producent autorskich filmów krótkometrażowych, w tym wielokrotnie nagradzanego „Latarnika” (min. z udziałem Darka Basińskiego z Mumio i Marka Kondrata). Jest także reżyserem teledysków i reklam. m.i.n. dla Ani Dąbrowskiej, Natalii Sikory, Pezeta, Afromentalu, czy Kamila Bednarka. W 2013 roku z grupą 4 reżyserów zrealizował swój debiut fabularny "Stacja Warszawa". Tworzył storyboardy do filmów min. Agnieszki Holland, Kasi Adamik, Juliusza Machulskiego, Władysława Pasikowskiego, czy Grega Zglińskiego.

Doświadczenie w filmie fabularnym zdobywał również, jako 2-gi reżyser, reżyser II ekipy, czy asystent reżysera m.i.n Krzysztofa Zanussiego. Obecnie przygotowuje kolejny film fabularny oraz autorski serial wojenny we współautorem z Maciejem Cuske, na temat Exodusu Armii Andersa. Historia opowiadana jest przez pryzmat sławnego niedźwiedzia „Wojtka” z pod Monte Cassino. Projekt jest w fazie powstawania kolejnych odcinków scenariusza, we współpracy ze scenarzystą Łukaszem M. Maciejewskim.