• DEADLINE WE WRZEŚNIU, CZYLI NA JAKI FESTIWAL ZGŁOSIĆ FILM

  We wrześniu mija termin zgłoszeń na takie festiwale jak Sundace czy japoński festiwal Shorts Shorts. Sprawdź, gdzie jeszcze możesz wysłać swój film w tym miesiącu.

 • „LOKATORKI” ZE STUDENCKIM OSCAREM

  Film „Lokatorki” Klary Kochańskiej został laureatem 43. edycji studenckich Oscarów. Ceremonia wręczenia nagród odbędzie się 22 września.

 • POLSKA ANIMACJA POJECHAŁA DO RYGI

  ONCE UPON A TIME. Sztuka polskiej animacji. 3 x 60. to tytuł projektu zainaugurowanego w wileńskiej Galerii Titanikas w marcu br. Później prezentowany był on w Kulturos Fabrikos w Kłajpedzie, Galerii Meno parkas w Kownie oraz Galerii Civita Nova w imponującym Great Amber w łotewskiej Lipawie. Przedostatnim punktem programu był pokaz w przestronnych salach wystawowych Łotewskiej Akademii Sztuk, a ostatnim – przegląd 60 polskich animacji w Muzeum Filmu w Rydze. Retrospektywa rozpoczyna się 25 sierpnia i potrwa przez 3 dni.

 • „ADAPTACJA” W SAN SEBASTIAN

  Film dyplomowy Bartosza Kruhlika, wyprodukowany w Szkole Filmowej w Łodzi, znalazł się w sekcji International Film Students Meeting Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w San Sebastian.

AKTUALNOŚCI

OSTATNIO DODANE FILMY

NA FESTIWALACH