• „ZŁE UCZYNKI” NAGRODZONE W CZECHACH

  15 października zakończył się Międzynarodowy Festiwal Filmów Studenckich w Pisku. Nagroda w Czechach trafiła do Piotra Domalewskiego za film „Złe uczynki”.

 • POLISH FILM WEEK W TOKIO

  Od 21 do 27 października mieszkańcy Tokio będą mieli okazję szerzej zapoznać się z polską kinematografią. W Brilla Shorts Theather wyświetlone zostaną 22 krótkometrażowe dokumenty i animacje, w tym filmy dokumentalne Krzysztofa Kieślowskiego.

 • DWA POLSKIE FILMY NAGRODZONE NA WIZ-ART

  W ubiegłą niedzielę odbyła się uroczysta ceremonia zakończenia ukraińskiego festiwal Wiz-Art. Aż dwie polskie produkcje zostały docenione we Lwowie: „Ciepło-zimno” Marty Prus i „Polonez” Agnieszki Elbanowskiej.

 • FIRE – KONFERENCJA O CYFROWEJ REKONSTRUKCJI FILMÓW

  Wędrujący festiwal i kolekcja filmów Martin Scorsese prezentuje: arcydzieła polskiego kina, światowe tournée Dekalogu Kieślowskiego 30 lat po prapremierze czy kolejne zmartwychwstania przedwojennych blockbusterów – wiele było w ostatnich latach spektakularnych sukcesów polskiej rekonstrukcji filmowej. W listopadzie 2017 polscy i zagraniczni eksperci będą mieli szansę wymienić się doświadczeniami podczas FiRe – pierwszej międzynarodowej konferencji o cyfrowej rekonstrukcji filmów.

AKTUALNOŚCI

OSTATNIO DODANE FILMY

NA FESTIWALACH