CHUDY

TYTUŁ ANGIELSKI: SKINNY

REPREZENTOWANY PRZEZ KFF

Poetycki i nostalgiczny portret dzieciństwa widzianego oczami rodzeństwa. W piękne, słoneczne popołudnie starszy brat opiekuje się młodszą siostrą. Za oknem dzieci grają w piłkę. W zamkniętym mieszkaniu chłopiec i dziewczynka rozpoczynają swoją własną grę. Co kryje się za dziecięcymi zabawami?

GATUNEK:
fabularny
CZAS TRWANIA:
8'
ROK PRODUKCJI:
REŻYSERIA:
Daniel Stopa
SCENARIUSZ:
Daniel Stopa
OPERATOR:
Piotr Michalak
MONTAŻ:
Daniel Stopa, Piotr Michalak
PRODUCENT:
Szkoła Filmowa im. Krzysztofa Kieślowskiego

Daniel Stopa »

ur. 11.08.1988 r. w Olkuszu. Student reżyserii na Wydziale Radia i Telewizji UŚ im. Krzysztofa Kieślowskiego w Katowicach. Absolwent filmoznawstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Współpracował jako drugi reżyser, asystent reżysera i montażu przy filmach dokumentalnych: Bracia (reż. Wojciech Staroń), Opera o Polsce (reż. Piotr Stasik), Andrew Warhola. Moja fabryka (reż. Bogdan Dziworski, film w produkcji) Od sześciu lat współpracuje z projektem Polish Docs, promując polskie kino dokumentalne w kraju i za granicą. Na swoim koncie ma współpracę z Krakowskim Festiwalem Filmowym i Festiwalem Filmowym w Gdyni, a także publikacje na temat kina dokumentalnego m.in. dla Focus on Poland, Ekrany, Polish Docs.

 

W 2018 zrealizował etiudę fabularną Chudy (prod. WRiTV UŚ). Pracuję nad krótkometrażowym filmem dokumentalnym dla Studia Munka oraz nad pełnometrażowym filmem dokumentalnym Kobiety z Kiosku (produkcja: Staron Film), który w 2017 roku został uznany za najlepszy projekt na DocsBarcelona SpeedPitch.