KWADRATURA KOŁA

TYTUŁ ANGIELSKI: SQUARING THE CIRCLE

REPREZENTOWANY PRZEZ KFF

Na pierwszy rzut oka wydaje się, że Kwadrat żyje wśród chaosu i zmian. Przy drugim zauważamy, że układy w których funkcjonuje, ciągle powtarzają się, wprowadzają rutynę, hipnotyzują nie pozwalając zrobić żadnego ruchu. Pewnego razu do schematu wkrada się nowy element, który na chwilę pozwoli Kwadratowi nieco inaczej spojrzeć na rzeczywistość. „Kwadratura koła” to, opowiadana za pomocą graficznych metafor, na wpół abstrakcyjna opowieść o pewnym niemożliwym uczuciu.

GATUNEK:
animowany
KRAJ PRODUKCJI:
Polska
CZAS TRWANIA:
4'
ROK PRODUKCJI:
REŻYSERIA:
Karolina Specht
SCENARIUSZ:
Karolina Specht
MONTAŻ:
Karolina Specht
MUZYKA:
Paweł Cieślak
DŹWIĘK:
Paweł Cieślak
ANIMACJA:
Karolina Specht
PRODUCENT:
PWSFTviT (Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna)

Karolina Specht »

Karolina Specht - urodzona w 1991 roku w Bydgoszczy. Absolwentka Państwowego Liceum Plastycznego w Bydgoszczy oraz Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi na kierunku film animowany i efekty specjalne.
Jej dwa filmy (Nieprawdopodobnie elastyczny człowiek, Nie trać głowy) były pokazywane w ramach konkursu filmów studenckich na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Animowanych Annecy w Francji. W 2013 roku otrzymała Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wybitne osiągnięcia. Stypendystka Ministra na rok 2015/2016.
Reżyserka, animatorka, ilustratorka, obecnie mieszka w Warszawie.

NA FESTIWALACH: