OSIEM9

TYTUŁ ANGIELSKI: EIGHT9

Film powiada historię Natana, Mateusza, Emila i Ani. Bohaterowie nie wiedzą za bardzo co chcą w życiu robić – zagubieni gonią za łatwymi i szybkimi przyjemnościami, nie dającym jednak szczęścia. Natan w pewnym momencie zaczyna kręcić film o swoich znajomych, rówieśnikach. O pokoleniu 89. Na światło dzienne wychodzą głęboko skrywane tajemnice. Stąd o krok do tragedii…

GATUNEK:
fabularny
KRAJ PRODUKCJI:
Polska
CZAS TRWANIA:
30'
ROK PRODUKCJI:
REŻYSERIA:
Paweł Jóźwiak-Rodan
SCENARIUSZ:
Paweł Jóźwiak-Rodan, Łukasz Ludkowski
OPERATOR:
Piotr Uznański
MONTAŻ:
Rafał Stos
PRODUCENT:
Wydział Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (WRiTv UŚ)

Paweł Jóźwiak-Rodan »

Najbardziej znany jako autor scenariusza, zdjęć i reżyser filmu dokumentalnego „Mama Tata, Bóg i Szatan”, który zdobył liczne nagrody w kraju i zagranicą. Film ten otrzymał między innymi II nagrodę w kategorii film krótkometrażowy na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Dokumentalnych Ddcumenta Madrid.
Paweł Jóźwiak-Rodan zrealizował także krótkometrażowy film fabularny Osiem9, który został zakwalifikowany do sekcji konkursowej East End Film Festival w Londynie oraz zdobył Nagrodę Publiczności Unifest w Madrycie. Ukończył reżyserię na Wydziale Radia I Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego, oraz filmoznawstwo na Uniwersytecie Łódzkim. Obecnie ukończył film MOJE 89 POKOLENIE nad którym pracował ponad 2 lata.