MAŁY CZARNY KWADRAT

TYTUŁ ANGIELSKI: LITTLE BLACK SQUARE

Wędrujący, poprzez idylliczny pejzaż, chłopiec nagle znajduje na swej drodze mały czarny kwadrat. Zakopuje go. Po chwili znów pojawia się ów tajemniczy kwadrat. Tym razem jest dość agresywny, zaczyna gonić chłopca, niszcząc wszystko, co staje mu na drodze. Trudno przed nim uciec... To spotkanie w nieodwracalny sposób zmieni życie chłopca. Film zrealizowany pod opieką artystyczną prof. Jerzego Kuci.

GATUNEK:
animowany
CZAS TRWANIA:
6'
ROK PRODUKCJI:
REŻYSERIA:
Tomasz Siwiński
SCENARIUSZ:
Tomasz Siwiński
OPERATOR:
Tomasz Siwiński
MONTAŻ:
Tomasz Siwiński
MUZYKA:
Andrzej Bonarek
PRODUCENT:
Akademia Sztuk Pięknych, Pracownia Filmu Animowanego

Tomasz Siwiński »

urodził się w 1982 r.. Studiował na Wydziale Malarstwa krakowskiej ASP oraz w Pracowni Filmu Animowanego pod kierunkiem prof. Jerzego Kuci. Podczas studiów zrealizował dwia filmy animowane: Telewizor i Mały czarny kwadrat. W 2014 r. zadebiutował filmem Niebieski Pokój. Jego premiera odbyła się na Festiwalu Filmowym w Cannes w sekcji Semaine de la Critique, był wielokrotnie nagradzany, m.in. Nagrodą za Najlepszą Animację na Curtas Vila do Conde (Portugalia) oraz Srebrnym Lajkonikiem na
Krakowskim Festiwalu Filmowym. Jego filmy były prezentowane na wielu festiwalch , m.in. w Clermont- Ferrand, Cannes, Utrechcie, Zagrzebiu, Uppsali, Stuttgarcie, Krakowie. Członek ASIFA oraz Stowarzyszenia Filmowców Polskich. Obecnie rozwija projekt filmu pełnometrażowego.