JAK TO JEST BYĆ MOJĄ MATKĄ

TYTUŁ ANGIELSKI: WHAT IT IS LIKE TO BE MY MOTHER

REPREZENTOWANY PRZEZ KFF

Im mocniej kochamy, tym trudniej nam rozmawiać.Monika, od czasu wypadku, któremu uległa trzy lata wcześniej, jest skazana na wózek inwalidzki. Monika nie poddaje się i walczy o pełnoprawne życie. Jej córka nagrywa kamerą każdą wspólnie spędzoną chwilę. Film, który powstaje, wyzwala w nich skrywane dotąd emocje.

FILM REPREZENTOWANY PRZEZ KRAKOWSKĄ FUNDACJĘ FILMOWĄ

GATUNEK:
fabularny
KRAJ PRODUKCJI:
Polska
CZAS TRWANIA:
30'
ROK PRODUKCJI:
REŻYSERIA:
Norah McGettigan
SCENARIUSZ:
Norah McGettigan
OPERATOR:
Marius Matzow Gulbrandsen
MONTAŻ:
Małgorzata Orłowska
OBSADA:
Izabela Kuna, Olga Frycz, Wojciech Mecwaldowski i inni
PRODUCENT:
Mistrzowska Szkoła Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy (obecnie: Wajda Studio), TVP Kultura, Stowarzyszenie Filmowców Polskich - Studio Munka , Keep It Country Productions Ltd

Norah McGettigan »

Ur. 1976r. w północno-zachodniej części Irlandii w hrabstwie Donegal, Norah ukończyła University of Ulster, studia licencjackie - Teatr w 1997r. Po ukończeniu studiów przez kilka lat podróżowała po Europie Wschodniej, gdzie pracowała jako nauczyciel dramatu oraz języka angielskiego zanim zdecydowała się podjąć studia na Wydziale Reżyserii Filmowej i Telewizyjnej w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Filmy “A Song for Rebecca” and “The Water Fight” były wielokrotnie nagradzane na międzynarodowych festiwalach. Oba filmy były również prezentowane w konkursie Cinefondation w Cannes. Film "Jak to jest być moją matką" powstał pod opieką Mistrzowskiej Szkoły Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy.