ŁÓDKA

TYTUŁ ANGIELSKI: A BOAT

REPREZENTOWANY PRZEZ KFF

Film opowiada o młodym chłopaku, którego oryginalność przestaje mieścić się w ramach tolerancji jego otoczenia. Dobrze rokujący młody człowiek zmienia się w odludka postanawia zamieszkać w łódce na środku jeziora. Motywem przewodnim jest alienacja głównego bohatera. W "Łódce" postacie drugoplanowe wnoszą elementy komiczne. Otaczająca bohatera rzeczywistość widziana ze środka jeziora jest surrealistyczna, a zachowanie ludzi kontaktujących się z nim okrzykami z brzegu na granicy komedii. Każdy z nich próbuje znaleźć wytłumaczenie jego niecodziennej decyzji. Każdy się myli. Czy w przeszłości wydarzyło się coś w życiu bohatera? Widz staje przed zadaniem odpowiedzenia na to pytanie.

FILM REPREZENTOWANY PRZEZ KRAKOWSKĄ FUNDACJĘ FILMOWĄ

GATUNEK:
fabularny
KRAJ PRODUKCJI:
Polska
CZAS TRWANIA:
16'
ROK PRODUKCJI:
REŻYSERIA:
Michał Szcześniak
SCENARIUSZ:
Michał Szcześniak
OPERATOR:
Marcin Koszałka
MONTAŻ:
Piotr Zawitkowski
OBSADA:
Andrzej Deskur, Patrycja Soliman, Marian Dziedziel, Agnieszka Mandat, Marcin Sitek, Marcin Stec, Marcin Chochlew, Martyna Kliszewska, Jakub Kosiniak
MUZYKA:
Jan Kanty Pawluśkiewicz
PRODUCENT:
Jakub Kosma, Łukasz Szymański

Michał Szcześniak »

reżyser i scenarzysta. W 2005 r. otrzymał nagrodę za najlepszy scenariusz europejski,- Nisimasa European Script Contest. Wyreżyserowany przez niego film na podstawie nagrodzonego przez NISIMASĘ scenariusza „Łódka” otrzymał wiele nagród i wyróżnień w Polsce i za granicą.W 2007 roku scenariusz Szcześniaka „Goliath” został zakwalifikowany do prestiżowego projektu European Short Pitch, równocześnie dostając się do finału konkursu „Nakręcone teksty”. Scenariusz pełnometrażowej fabuły, na podstawie „Goliatha” jest w fazie przygotowania dewelopmentu koprodukcji. Na podstawie tego tekstu Szcześniak pisze wraz z Franco De Peną scenariusz pełnometrażowej fabuły futurystycznej „The Dark Side Of The Light”.Od października 2010 uczestniczy w kursie dokumentalnym Mistrzowskiej Szkoły Reżyserii Filmowej im. Andrzeja Wajdy.
 
NA FESTIWALACH: