OBCY VI

TYTUŁ ANGIELSKI: ALIEN VI

REPREZENTOWANY PRZEZ KFF

Do miasteczka nieoczekiwanie przybywa młody człowiek, którego można by nazwać doskonale przeciętnym, gdyby spod czarnego kapelusza nie wystawały mu pięknie zakręcone pejsy. Gość mimowolnie przypomina mieszkańcom świat, który nie istnieje od tak dawna, że wielu z nich ma prawo sądzić, że nie istniał nigdy. Ludzie zwierzają mu się w konfidencji, jakby chcieli oczyścić mózgi ze wspomnień lub zasłyszanych opowieści. Kiedy wyjedzie, miasteczko nie będzie już takie samo jak przedtem, a już na pewno przez najbliższe dwa tygodnie.

FILM REPREZENTOWANY PRZEZ KRAKOWSKĄ FUNDACJĘ FILMOWĄ

GATUNEK:
fabularny
KRAJ PRODUKCJI:
Polska
CZAS TRWANIA:
30'
ROK PRODUKCJI:
REŻYSERIA:
Borys Lankosz
SCENARIUSZ:
Magda Bart
OPERATOR:
Bartosz Cierlica
MONTAŻ:
Leszek Molski
OBSADA:
Wojciech Klata, Joachim Lamża, Karolina Dryzner, Piotr Dąbrowski, Paweł Tchórzelski, Maria Garbowska, Grażyna Juchniewicz, Zofia Perczyńska i inni
MUZYKA:
Mikołaj Trzaska
PRODUCENT:
TVP Kultura, Stowarzyszenie Filmowców Polskich - Studio Munka

Borys Lankosz »

Reżyser filmowy, absolwent PWSFTv i T w Łodzi. Jego "ROZWÓJ" otrzymał: na 45. San Francisco International Film Festival - nagrodę Golden Gate, na 42. Krakowskim Festiwalu Filmowym - Srebrnego Smoka i Brązowego Lajkonika; zwyciężył również, w kategorii krótkiego dokumentu, Dubrovnik International Film Festival. Film "POLACY POLACY" z udziałem Wisławy Szymborskiej, Stanisława Lema i Krzysztofa Pendereckiego, zakwalifikował się na festiwale w Lipsku, Rzymie i Guangzhou (Chiny). Dokument "KURC" został nominowany do Best Short Film Award na Festival International de Programmes Audiovisuels w Biarritz (Francja) i zwyciężył Cieszyński Festiwal Filmowy. Lankosz jest również autorem cyklu dokumentalnego "Z INNEJ STRONY", do którego zdjęcia realizowane były w Iranie, Francji i Chinach, a także filmu "REKORD ERROLA", nakręconego w Zimbabwe.