LUNATYCY

TYTUŁ ANGIELSKI: SLEEP-WALKERS

REPREZENTOWANY PRZEZ KFF

„Lunatycy” to opowieść o tym, że prawdziwa miłość jest cenniejsza niż wszystkie włosy na głowie. Fryzjer Rafał nie akceptuje rozpadu swojego związku z zapracowaną Kamą i wciąż mieszka u jej rodziców - znerwicowanego, wiecznie drepczącego w miejscu byłego esbeka oraz jego żony, która nieustannie walczy ze szczurem w kuchni. Pewnego dnia w salonie fryzjerskim Rafała pojawia się Majka, która wywróci jego świat do góry nogami.
Film wyprodukowany w ramach programu „30 minut” prowadzonego przez: Mistrzowską Szkołę Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy, Studio „Młodzi i Film” im. A. Munka, TVP Kultura i Polski Instytut Sztuki Filmowej.

FILM REPREZENTOWANY PRZEZ KRAKOWSKĄ FUNDACJĘ FILMOWĄ

GATUNEK:
fabularny
KRAJ PRODUKCJI:
Polska
CZAS TRWANIA:
30'
ROK PRODUKCJI:
REŻYSERIA:
Maciej Sterło-Orlicki
SCENARIUSZ:
Maciej Sterło-Orlicki
OPERATOR:
Łukasz Madajski
MONTAŻ:
Agnieszka Glińska
OBSADA:
Wojciech Mecwaldowski, Sylwia Juszczak, Monika Dryl, Andrzej Grabowski, Ewa Dałkowska i inni
PRODUCENT:
Mistrzowska Szkoła Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy (obecnie: Wajda Studio), TVP Kultura, Stowarzyszenie Filmowców Polskich - Studio Munka

Maciej Sterło-Orlicki »

Ur. 1972. Absolwent politologii Wyższej Szkoły Dziennikarstwa w Warszawie (2001). Ukończył kurs fabularny w Mistrzowskiej Szkole Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy; kształcił się również w Wyższym Studium Realizacji Telewizyjnej PWSFTiTV w Łodzi (2004). Autor scenariuszy filmów fabularnych i sztuk teatralnych, m.in.: Zakręt hipopotama, Wrzód, Bracia. Współautor nagrodzonego w polskiej edycji konkursu Hartley-Merrill scenariusza Zandka wycierać buty.
NA FESTIWALACH: