ANTYKWARIAT

TYTUŁ ANGIELSKI: THE SECOND HAND BOOKSTORE

Antykwariat kojarzy się najczęściej ze spokojem odwiedzających i ciszą należną starym, zakurzonym książkom. Ten jeden w Warszawie jest jednak zupełnie inny. Tu przychodzi się nie tylko po książki, które z trudem należy sobie samemu wykopać ze stert zalegających w niewielkim pomieszczeniu. Klienci to w większości stali bywalcy, którzy traktują go jako miejsce spotkań, rozmów, zwierzeń często wobec obcych sobie ludzi. Przybytkiem kieruje pan Krzyś. Jak doktor zdaje się wiedzieć, co boli jego klientów i czego oni potrzebują. Mimo swojego szorstkiego charakteru sprawia, że rozmowy w antykwariacie toczą się od rana do wieczora. 

GATUNEK:
dokumentalny
KRAJ PRODUKCJI:
Poland
CZAS TRWANIA:
28'
ROK PRODUKCJI:
REŻYSERIA:
Maciej Cuske
OPERATOR:
Maciej Cuske, Radosław Ładczuk
MONTAŻ:
Anna Dymek
PRODUCENT:
Jacek Bławut Film Production

Maciej Cuske »

Ur. 1972 w Bydgoszczy. Absolwent Mistrzowskiej Szkoły Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy w Warszawie. Zaczynał jako amator (I co wy na to, Gałuszko?, 12 000 kilometrów), w trakcie studiów uczestniczył w realizacji Ciszy (2003). Kuracja (2004), Antykwariat (2005) i Elektryczka (2007) zostały nagrodzone na Krakowskim Festiwalu Filmowym. Ponadto autor filmów dokumentalnych: Ahoj (2006), Katyń. 60 dni na planie (2007), Na niebie i na ziemi (2007). Laureat nagród festiwalowych, m.in. w Győr, Paryżu, Cieszynie, Łagowie, Wrocławiu i Toruniu.
NA FESTIWALACH:
NAGRODY NA POLSKICH FESTIWALACH:

* Krakowski Festiwal Filmowy - Nagroda Specjalna "Brązowy Lajkonik", Nagroda Jury Studentów Miasta Krakowa, Nagroda Publiczności * Multimedia Festiwal Filmów Optymistycznych "Happy End" - Nagroda w kategorii: studencki film dokumentalny * Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Ofensiva" - Brązowa Iglica, Nagroda Dziennikarzy