PRZY RZECE

TYTUŁ ANGIELSKI: BY THE RIVER

REPREZENTOWANY PRZEZ KFF

Świt. Chaszcze. Sylwetki pracujących. Dźwięk ścinanych gałęzi, miarowy rytm pracy. Powoli odsłania się Warszawa po drugiej stronie rzeki. Robotnicy regulują brzeg Wisły. Poetyckie zdjęcia, montaż i efekty dźwiękowe nawiązują do polskiej klasyki dokumentu. Czy w Warszawie, prężnie rozwijającym się mieście ciągle może mieć miejsce konfrontacja nowoczesności i tradycji rodem z XIX wieku ? Współczesna metropolia, a w jej centrum tajemnicze zrośla ? Drapacze chmur, a tuż obok ludzie, którzy nigdy nie korzystali z windy ? W Warszawie ciągle można zawędrować nad nieuregulowany brzeg Wisły - skrawek XIX wiecznego stylu życia.

FILM REPREZENTOWANY PRZEZ KRAKOWSKĄ FUNDACJĘ FILMOWĄ

GATUNEK:
dokumentalny
KRAJ PRODUKCJI:
pl
CZAS TRWANIA:
12'
ROK PRODUKCJI:
REŻYSERIA:
Magdalena Kowalczyk
SCENARIUSZ:
Magdalena Kowalczyk
OPERATOR:
Piotr Niemyjski
MONTAŻ:
Magdalena Kowalczyk
PRODUCENT:
Mistrzowska Szkoła Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy (obecnie: Wajda Studio)

Magdalena Kowalczyk »

Urodziła się w 1983 roku w Warszawie. Jest absolwentką Kursu Dokumentalnego w Mistrzowskiej Szkole Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy. Jej film „Odbicie” został zrealizowany podczas kursu „Przedszkole Filmowe” w 2005 i został nagrodzony na 12. MFF "ETIUDA&ANIMA" w Krakowie. Magda wyreżyserowała jedną z etiud w ramach szkolnego projektu “Cisza II” oraz jedną z części polsko-niemieckiego projektu “Reflection” – zestawu krótkich filmów powstałych jako rezultat współpracy Szkoły Andrzeja Wajdy i International Filmschul Koln w 2006. Jej najnowszy dokument nosi tytuł “Przy rzece”.
NAGRODY NA POLSKICH FESTIWALACH:

* Festiwal Filmów z Europy Środkowej i Wschodniej "goEast" - I Nagroda * Festiwal Filmów z Europy Środkowej i Wschodniej "goEast" - Nagroda Publiczności