CISZA II

TYTUŁ ANGIELSKI: SILENCE II

REPREZENTOWANY PRZEZ KFF

Zestaw krótkich etiud dokumentalnych, powstałych podczas II edycji kursu dokumentalnego w Mistrzowskiej Szkole Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy, na różne sposoby interpretujących "ciszę".

FILM REPREZENTOWANY PRZEZ KRAKOWSKĄ FUNDACJĘ FILMOWĄ

GATUNEK:
dokumentalny
KRAJ PRODUKCJI:
pl
CZAS TRWANIA:
18'
ROK PRODUKCJI:
REŻYSERIA:
Marcin Sauter, Thierry Paladino, Magdalena Kowalczyk, Marcin Janos Krawczyk, Jaen Baptiste Dalannoy, Anna Skorupa
SCENARIUSZ:
Marcin Sauter, Thierry Paladino, Magdalena Kowalczyk, Marcin Janos Krawczyk, Jaen Baptiste Dalannoy, Anna Skorupa
OPERATOR:
Piotr Stasik, Tomasz Szczepański, Jakub Kowalczyk, Jakub Kijowski
MONTAŻ:
Anna Dymek, Agnieszka Glińska, Sławomir Karasek
PRODUCENT:
Mistrzowska Szkoła Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy (obecnie: Wajda Studio)

Marcin Sauter »

Fotograf, operator i reżyser filmowy. Urodził się w 1971 roku w Bydgoszczy. Członek Związku Polskich Artystów Fotografików, autor kilkudziesięciu indywidualnych wystaw fotograficznych. Wykłada w Szkole Wajdy. Twórca Fundacji Bydgoska Kronika Filmowa. Swoją przygodę z kinem zaczął w 1997 roku od współpracy z Maciejem Cuske przy fabule "I co wy na to Gałuszko?", później przyszła pora na takie dokumenty, jak m.in. "Kino objazdowe" (2005), "Na północ od Kalabrii" (2009) czy "Hakawati" (2011).

Thierry Paladino »

Ur. 24.07.1981 w Nicei, Francja. Ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Marsylii I Aix-en-Provence oraz kurs dokumentalny w Mistrzowskiej Szkole Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy. Razem z Maciejem Cuske, Marcinem Sauterem i Piotrem Stasikiem założył w 2006 roku Zespół Filmowy Paladino. Uwielbia kotlet schabowy z ziemniakami i z mizerią.

Magdalena Kowalczyk »

Urodziła się w 1983 roku w Warszawie. Jest absolwentką Kursu Dokumentalnego w Mistrzowskiej Szkole Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy. Jej film „Odbicie” został zrealizowany podczas kursu „Przedszkole Filmowe” w 2005 i został nagrodzony na 12. MFF "ETIUDA&ANIMA" w Krakowie. Magda wyreżyserowała jedną z etiud w ramach szkolnego projektu “Cisza II” oraz jedną z części polsko-niemieckiego projektu “Reflection” – zestawu krótkich filmów powstałych jako rezultat współpracy Szkoły Andrzeja Wajdy i International Filmschul Koln w 2006. Jej najnowszy dokument nosi tytuł “Przy rzece”.

Marcin Janos Krawczyk »

Aktor, reżyser. Występował w teatrach: Dramatycznym w Warszawie (2001-2003), Powszechnym w Radomiu (2004). Absolwent Mistrzowskiej Szkoły Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy w Warszawie.

Jaen Baptiste Dalannoy »

Absolwent kursu dokumentalnego w Mistrzowskiej Szkole Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy.

Anna Skorupa »

Ur. w 1973 w Warszawie. Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego oraz kursu dokumentalnego w Mistrzowskiej Szkole Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy. Aktorka. Brała również udział w polsko-niemieckim projekcie "Reflection".