ASEKURACJA

TYTUŁ ANGIELSKI: BELAY

Tomek jest psychoterapeutą, ale sam potrzebuje pomocy. Jego życie osobiste i zawodowe jest w rozsypce, teraz musi spróbować posklejać je na nowo. Wspinaczka, która ma rozładować stres, tylko bardziej frustruje, bo mężczyzna nie jest w stanie ukończyć wybranej przez siebie trasy. Głośny remont za ścianą rozsadza głowę wymęczoną natłokiem myśli i emocji, i udawaniem, że wszystko gra. A do tego jeszcze nowy pacjent – cyniczny i nadzwyczaj dobrze poinformowany stand-uper – podsuwa Tomkowi karteczkę z nietypową prośbą. A potem… „Asekuracja” to tragikomiczna opowieść w sam raz na nasze niespokojne czasy, w której tradycyjne role pytającego i pytanego zostają sprytnie odwrócone.

GATUNEK:
fabularny
KRAJ PRODUKCJI:
Poland
CZAS TRWANIA:
25'
ROK PRODUKCJI:
KOLOR:
kolorowy
REŻYSERIA:
Julian Tałandziewicz
SCENARIUSZ:
Julian Tałandziewicz, Maciej Kaczyński
OPERATOR:
Maciej Kwaśniewski
MONTAŻ:
Julian Tałandziewicz, Patrycja Piróg
OBSADA:
Dobromir Dymecki, Agata Różycka, Maciej Kaczyński, Roman Gancarczyk, Joanna Król, Krzysztof Wach, Magdalena Stefaniak, Sebastian Grygo, Łukasz Czubak
MUZYKA:
Jan Ignacy Królikowski
DŹWIĘK:
Stanisław Najmiec, Bartosz Grzybowski
PRODUCENT:
Szkoła Filmowa im. Krzysztofa Kieślowskiego

Julian Tałandziewicz »

Julian Tałandziewicz ukończył Prawo na Uniwersytecie Warszawskim, studiował także Organizację produkcji filmowej i telewizyjnej na PWSFTviT w Łodzi. Obecnie jest studentem Reżyserii na Wydziale Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

NA FESTIWALACH: