SMELL OF THE GROUND

REPREZENTOWANY PRZEZ KFF

Film jest adaptacją wiersza Sary Teasdale „There will come soft rains”. Jest subiektywną wizją artystyczną o końcu epoki Antropocenu. Przedstawia podroż po naszej planecie, zaczynając od mikroskopijnych zbliżeń, kontynuując ujęciami dzikiej natury i powoli zbliżając się w stronę cywilizacji. Wtedy dostrzegamy, że nasz świat przepadł wraz z ostatnim człowiekiem ale to wcale nie jest koniec, tylko początek nowego.

Ujęcia filmu pokazują estetyczne krajobrazy, gdzie łapczywie rozkoszuję się każdą chwilą, ponieważ w moim odczuciu, ten koniec może być tak blisko, że patrząc na ten świat, już za nim tęsknię.

GATUNEK:
animowany
KRAJ PRODUKCJI:
Polska
CZAS TRWANIA:
8'
ROK PRODUKCJI:
KOLOR:
czarno-biały
REŻYSERIA:
Olivia Rosa
SCENARIUSZ:
Olivia Rosa
MONTAŻ:
Olivia Rosa
MUZYKA:
Oskar Cenkier
DŹWIĘK:
Jacek Feliks, Olivia Rosa
ANIMACJA:
Olivia Rosa
PRODUCENT:
Akademia Sztuk Pięknych, Pracownia Filmu Animowanego

Olivia Rosa »

Artystka sztuk wizualnych i reżyserka filmów animowanych. Absolwentka wydziału grafiki Krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Najczęściej zajmuje się filmem animowanym, rzeźbą, ilustracją i fotografią ale nieustannie próbuje odnajdywać siebie w nowych mediach artystycznych. Inspiracje czerpie z obserwacji natury oraz uczucia niepokoju, które bierze się z wysokiej wrażliwości na bodźce. Obecnie jest członkiem galerii/kolektywu Szaber.