POJAZD MARZENIE

TYTUŁ ANGIELSKI: DREAM VEHICLE

Film o Mieczysławie Bekkerze to historia człowieka, któremu udało się spełnić marzenie z dzieciństwa. Jako dziecko obserwując Księżyc, nie domyślał się, że w dorosłym życiu stanie się jednym z konstruktorów łazika księżycowego.

GATUNEK:
animowany
KRAJ PRODUKCJI:
Poland
CZAS TRWANIA:
8'
ROK PRODUKCJI:
REŻYSERIA:
Michał Mróz
SCENARIUSZ:
Michał Mróz, Sylwia Kalisz-Mróz
MUZYKA:
Krzysztof Łochowicz
DŹWIĘK:
Jacek Pająk, Aleksandra Pająk

Michał Mróz »

reżyser, scenarzysta, grafik oraz miłośnik i popularyzator filmu animowanego. Swoją przygodę z filmem zaczął w wieku 14 lat tworząc swój pierwszy film animowany poklatkowo w domowych warunkach. Ukończył studia w Warszawskiej Szkole Reklamy w Warszawie na wydziale grafiki.  Autor 9 krótkometrażowych filmów animowanych za które zdobył łącznie ponad 50 nagród na festiwalach filmowych w Polsce i za granicą. Uczestniczył w warsztatach filmowych w BBC i Panavision (Londyn), Malmo oraz Dreźnie.  Prowadził wykłady z historii filmu animowanego dla warszawskich licealistów, a także zajęcia resocjalizacyjne oparte na tworzeniu filmu lalkowego dla osób osadzonych w areszcie śledczym w Białymstoku.  Stypendysta Miasta Stołecznego Warszawy oraz Instytutu Adama Mickiewicza.
Swoje prace prezentował m.in. na festiwalach i pokazach specjalnych w : Los Angeles, Toronto, Seattle, Malmo, Belgrad, Sofia Wrocław, Gdynia, CSW w Toruniu