FUTHARK

Krótki eksperymentalny dokument zagłębiający się w świat magii, rytuałów, nordyckich mitów i run. Filozoficzna podróż w przeszłość w poszukiwaniu źródeł teraźniejszości stanowiąca pretekst do refleksji nad miejscem człowieka w świecie, jego związkami z naturą czy utratą autentycznej duchowości. Narracji prowadzonej przez Dawida Rudzińskiego - artystę, tatuatoraa i muzyk towarzyszą poetyckie obrazy przyrody zderzone z surowym krajobrazem miast, w których człowiek odwrócił się od natury, która, jak sugeruje narrator, stanowi prawdziwy korzeń ludzkości.

GATUNEK:
dokumentalny
KRAJ PRODUKCJI:
Polska
CZAS TRWANIA:
12'
ROK PRODUKCJI:
KOLOR:
kolorowy
REŻYSERIA:
Konrad Kultys
OPERATOR:
Konrad Kultys
MONTAŻ:
Konrad Kultys, Dorota Stolarska
MUZYKA:
Dawid Rudziński
DŹWIĘK:
Aleksandra Konik
PRODUCENT:
Kultfilm

Konrad Kultys »

Student Wydziału Reżyserii oraz  Wydziału Operatorskiego i Realizacji TV Łódzkiej Szkoły Filmowej.
Doktoryzuje się w dyscyplinie Sztuk pięknych w zakresie fotografii, filmu i video na Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego i Uniwersytetu SWPS w Warszawie.Jego prace artystyczne były pokazywane na festiwalach w Polsce, realizuje również teledyski i fotografie oraz instalacje (wystawy krajowe i zagraniczne).
Aktualne zainteresowania koncentrują się na środkach formalnych w kinematografii ze szczególnym uwzględnieniem wpływu tych środków na odbiorcę i uwzględnieniu tego działania w procesie powstawania filmu po stronie operatora obrazu i reżysera.
W 2018 otrzymał wyróżnienie (kategoria filmu niezależnego) na 64' Ogólnopolskim Festiwalu Filmów Niezależnych OKFA w Koninie za film Tensity.