IDOL

Okładki gazet, transmisje na żywo w telewizji, tłum wiwatujący pod oknami w dzień i w nocy – nagła sława bohatera zaczyna go przerastać. Jednak początkowy strach i poczucie osaczenia ustępują, gdy krok po kroku wspina się na sam szczyt. Co czeka na niego na górze? Podszyty niepokojem film o kreowaniu idoli i wznoszeniu ich na piedestał, nawiązujący do mitu Ikara. Gra aktorska łączy się tu z animacją nie tylko przez fakt, że w roli głównej wystąpił animator Wojciech Wojtkowski.

GATUNEK:
animowany
KRAJ PRODUKCJI:
Polska
CZAS TRWANIA:
13'
ROK PRODUKCJI:
KOLOR:
kolorowy
REŻYSERIA:
Marek Serafiński, Grzegorz Koncewicz
SCENARIUSZ:
Marek Serafiński
OPERATOR:
Grzegorz Koncewicz
MONTAŻ:
Grzegorz Koncewicz
MUZYKA:
Piotr Majchrzak
DŹWIĘK:
Piotr Majchrzak
PRODUCENT:
Serafiński Studio Sp.

Marek Serafiński »

W 1980 roku ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie na wydziale Grafiki – specjalizacja film animowany w pracowni prof. Daniela Szczechury. W 1984 ukończył Państwową Wyższą Szkołę Filmową i Telewizyjną w Łodzi na wydziale reżyserii filmu animowanego pod kierunkiem prof. Mirosława Kijowicza.

Grzegorz Koncewicz »

urodzony  w 1971 r. Ukończył Wydział Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Reżyser filmów animowanych, scenarzysta, autor scenografii i projektów graficznych do animacji.