BLISCY

TYTUŁ ANGIELSKI: LOVED ONES

REPREZENTOWANY PRZEZ KFF

Olga samotnie wychowuje dwie dorastające córki. Gdy jedna z nich trafia nagle do szpitala, Olga mierzy się nie tylko z chorobą dziecka – jest zmuszona spotkać się z byłym mężem, z którym od lat nie utrzymuje kontaktu. Próby uzyskania informacji o stanie zdrowia córki czy wspólna, rodzinna gra ujawniają wzajemne pretensje byłych małżonków. Wraz z pogarszającym się stanem zdrowia małej, napięcie między członkami rodziny rośnie, prowadząc do nieoczekiwanego finału.

Zrealizowana z czułością wobec bohaterów opowieść o dramatycznym doświadczeniu, które daje szansę przekroczyć dawne urazy i stać się na nowo rodziną.

GATUNEK:
fabularny
KRAJ PRODUKCJI:
Poland
CZAS TRWANIA:
14'
ROK PRODUKCJI:
REŻYSERIA:
Zofia Kowalewska
SCENARIUSZ:
Zofia Kowalewska
OPERATOR:
Tomasz Wierzbicki
MONTAŻ:
Zofia Kowalewska
DŹWIĘK:
Rafał Nowak
PRODUCENT:
Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna

Zofia Kowalewska »

21-letnia studentka trzeciego roku reżyserii Szkoły Filmowej w Łodzi, reżyserka etiud fabularnych i dokumentalnych („Kochanie”, „Miśka”). Autorka filmu dokumentalnego „Więzi” (prod. Studio Munka), który znalazł się na tzw. krótkiej liście filmów mających szansę na nominację do Oscara® 2017. Film ten zdobył do tej pory 17 nagród na prestiżowych festiwalach w kraju i za granicą, m.in. Srebrnego Smoka na Krakowskim Festiwalu Filmowym czy Złotego Gołębia na DOK Leipzig. Znalazł się również w oficjalnej selekcji Festiwalu Filmowego Sundance 2017. Obecnie Zofia pracuje nad kolejną etiudą fabularną w Szkole Filmowej w Łodzi oraz rozwija projekt dokumentalny w Szkole Wajdy.