HAVE NO FEAR

Choreografka Adia Whitaker, sfrustrowana przypadkami brutalności amerykańskiej policji oraz ich przedstawieniem przez media, stawia sobie za misję aktywizowania i edukowania swojej społeczności na nowe sposoby. Artystka wykorzystuje elementy folkloru afrykańskiego i haitańskiego, by wyrazić protest, lament, modlitwę. Za pomocą tekstów i ruchów tanecznych uczy także znajomości praw, jakie przysługują podczas zatrzymania i przesłuchania przez policję. Adia jest zaniepokojona o przyszłość swoich dzieci, które dorastają w społeczeństwie, zmagającym się z problemem brutalności policji. Poza tradycyjną sceną teatralną, jej grupa ASE Dance Theatre Collective tańczy i śpiewa o współczesnych sprawach Afroamerykanów na ulicach Nowego Jorku, zwracając uwagę na problem zwykłym przechodniom.

GATUNEK:
dokumentalny
KRAJ PRODUKCJI:
USA, Poland
CZAS TRWANIA:
18'
ROK PRODUKCJI:
REŻYSERIA:
Beata Calinska, Sarah Jacobson
OPERATOR:
Tracie Williams
MONTAŻ:
Beata Calinska, Sarah Jacobson

Beata Calinska »

dokumentalistka i antropolożka kultury. Tworzy projekty na pograniczu różnych dziedzin i form. Jej filmy dokumentalne pokazywane były m.in. na międzynarodowych festiwalach i przeglądach w Polsce, Niemczech, Austrii, Grecji, Słowacji, Szwajcarii, Cyprze, USA, Argentynie, Indiach i Chinach. Jej dokumentalny debiut "Kapelmistrz" w koprodukcji z Goethe Institute otrzymał I nagrodę w międzynarodowym konkursie filmowym "Przekraczanie granic".

Sarah Jacobson »

dokumentalistka z Nowego Jorku. W 2016 roku była rezydentką artystyczną w UnionDocs Collaborative Studio; pracowała nad szeregiem projektów dokumentalnych od krótkometrażowych filmów Vimeo Staff Pick po pełnometrażowy film, który zdobył nagrodę Emmy. Jej dokumentalny film "Have No Fear" miał premiere na Festiwalu Visions du Reel w 2017. Sarah ukończyła studia licencjackie z psychologii na Uniwersytecie Bostońskim.
NAGRODY NA POLSKICH FESTIWALACH:

New York Polish Film Festival (Special Jury Recognition)