PRAWYKONANIE X 3

TYTUŁ ANGIELSKI: THE PREMIERE X 3

Opowieść o trójce przyjaciół, młodych polskich kompozytorach o skrajnie różnych temperamentach, oraz o trzech symfonicznych premierach, kluczowych dla rozwoju ich kariery. Wojciech Błażejczyk, Tomasz Opałka oraz Ignacy Zalewski - poznajemy ich, kiedy przygotowują się do prawykonań swoich najnowszych utworów w ramach III edycji programu "Kompozytor-rezydent" Instytutu Muzyki i Tańca.

"Prawykonanie x 3" to jednak przede wszystkim przypowieść o wielkiej pasji, o niekończących się, artystycznych poszukiwaniach i wielkiej radości tworzenia.

GATUNEK:
dokumentalny
KRAJ PRODUKCJI:
Poland
CZAS TRWANIA:
29'
ROK PRODUKCJI:
REŻYSERIA:
Maja Baczyńska
SCENARIUSZ:
Maja Baczyńska
OPERATOR:
Zofia Goraj, Agnieszka Kokowska
MONTAŻ:
Anna Jacobson
MUZYKA:
Tomasz Opałka, Wojciech Błażejczyk
DŹWIĘK:
Małgorzata Napiontek, Igor Szymański
PRODUCENT:
Instytut Muzyki i Tańca

Maja Baczyńska »

Absolwentka Akademii Filmu i Telewizji i Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie oraz Laboratorium Reportażu Uniwersytetu Warszawskiego, aktualnie doktorantka. Uczestniczka Programu Dokumentalnego DOK PRO 2013/2014 w Wajda School. Członek Stowarzyszenia Filmowców Polskich, Związku Autorów i Producentów Audiowizualnych ZAPA, Stowarzyszenia Polskich Artystów Muzyków i redaktor naczelna Presto filmowego. Autorka kilku etiud filmowych oraz  filmu dokumentalnego „Miła, padnij!”. Od 2009 roku realizuje cykl filmów dokumentalnych „Portrety kompozytorów” (m.in. pierwszy w Polsce pełnometrażowy film dokumentalny o młodych kompozytorach muzyki współczesnej i filmowej - "Kilka pytań o słyszenie świata"). W 2013 roku założyła grupę filmową MUDO Music Documentaries (m.in. nagrodzone na Festiwalu Form Dokumentalnych "Nurt" - "Prawykonanie x 3" zrealizowane wraz z Instytutem Muzyki i Tańca). Filmy MUDO są pokazywane na festiwalach w Polsce i na świecie, a także emitowane w telewizji. 

 fot. Marek Relich PRESTO

NAGRODY NA POLSKICH FESTIWALACH:

Festiwal Form Dokumentalnych "Nurt"