PAN WERNER

TYTUŁ ANGIELSKI: MR. WERNER

Impresja dokumentalna, w której Werner Feliks Rzeźnikowski - harcerz, członek Szarych Szeregów, były więzień obozu koncentracyjnego KL Stutthof, ocalały z Marszu Śmierci - opowiada niełatwe dzieje swojego życia. Historia z perspektywy mieszkańca niewielkiej miejscowości na Pomorzu rzuca nowe światło na życie Kaszubów w czasach przedwojennych, w trakcie II Wojny Światowej i w powojennej Polsce. Warty podkreślenia jest fakt, iż dokument nie obrazuje losów człowieka złamanego doświadczeniami, lecz zaznacza, iż nawet po tak traumatycznych przeżyciach można nadal cieszyć się codziennością.

GATUNEK:
dokumentalny
KRAJ PRODUKCJI:
Poland
CZAS TRWANIA:
17'
ROK PRODUKCJI:
REŻYSERIA:
Wanda Dittrich, Mateusz Koldun, Mariusz Wirski
SCENARIUSZ:
Wanda Dittrich, Mariusz Wirski
OPERATOR:
Mateusz Koldun, Mariusz Wirski
MONTAŻ:
Mateusz Koldun
MUZYKA:
Piotr Zarzycki
DŹWIĘK:
Mateusz Koldun, Mariusz Wirski
PRODUCENT:
MWM Art Film

Wanda Dittrich »

Ur. 1986. Doktor nauk humanistycznych Uniwersytetu Gdańskiego. Literaturo- i filmoznawczyni, animatorka kultury, organizator konferencji naukowych, wydarzeń kulturalnych i artystycznych. Scenarzystka i współautorka filmów niezależnych Performance, Possession, Proces, Fa(e)ces, 45-39. Redaktor naukowa kilku książek, m.in. Wstręt i obrzydzenie. Publikuje m.in. w „Blizie”

Mateusz Koldun »

Ur. 1987. Absolwent Filologii polskiej na Uniwersytecie Gdańskim. Pracuje w studiu naukowej telewizji Politechniki Gdańskiej. Ukończył warszawską Akademię Filmu i Telewizji. Autor kilkudziesięciu reportaży, spotów, wywiadów telewizyjnych i internetowych. Współtworzył magazyn internetowy „Amatrorzy TV”. Reżyser kilku niezależnych fabuł i dokumentów

Mariusz Wirski »

Ur. 1984. Doktorant polonistyki na Uniwersytecie Gdańskim, filmoznawca, literaturoznawca, animator kultury, organizator konferencji naukowych i wydarzeń artystycznych i kulturalnych. Studiował Intermedia na ASP w Gdańsku. Niezależny filmowiec i artysta wideo, autor kilkuset dokumentów, animacji i filmów eksperymentalnych, m.in. Performance, Somnus Redux, Passerby, Past Perfect, Fa(e)ces, 45-39. Redaktor naukowy kliku książek, m.in. Wstręt i obrzydzenie. Publikuje w m.in. „Blizie”