GNIAZDO

TYTUŁ ANGIELSKI: HABITAT

Opowieść o życiu rodziny nomadów, pasterzy kóz żyjących na pograniczu pustyni w Afryce Północnej. Obserwujemy ich trudne życie i codzienne zmagania ze zwierzętami, pogodą i szukaniem wody. Ludzie ci żyją w harmonii z otoczeniem, przyzwyczajeni do rytmu natury. Jednak brak wody i wiatr wystawiają całą wspólnotę na ciężką próbę. Wraz z wieczorem nadciąga burza…

GATUNEK:
dokumentalny
KRAJ PRODUKCJI:
Poland
CZAS TRWANIA:
17'
ROK PRODUKCJI:
REŻYSERIA:
Arjun Talwar, Oliver Krüger
SCENARIUSZ:
Arjun Talwar, Oliver Krüger
OPERATOR:
Arjun Talwar
MONTAŻ:
Arjun Talwar
DŹWIĘK:
Bogdan Klat
PRODUCENT:
Marcin Malatyński

Arjun Talwar »

Arjun Talwar wychował się w Delhi. Studiował matematykę, po czym rozpoczął naukę na Wydziale Operatorskim Szkoły Filmowej w Łodzi. Jego film dokumentalny Gdzie ja o pustelniku mieszkającym w południowoindyjskiej wiosce zdobył nagrodę dla najlepszego filmu krótkometrażowego na festiwalu Nowe Horyzonty w 2014 roku, był też nominowany do prestiżowej nagrody Srebrnego Oka w Jihlavie i do nagrody dokumentalnej Manuela Rivera-Ortiza. Jego Gniazdo był pokazywany na wielu festiwalach, w tym na Visions du Reel i w Tampere. W 2018 r. Arjun nakręcił swój pierwszy pełnometrażowy dokument, A Donkey Called Geronimo, baśń o mieszkańcach malutkiej wyspy, którzy po utraceniu swojego raju muszą wrócić do okrutnej rzeczywistości życia na kontynencie. Film miał premierę na DOK Leipzig i doczekał się dystrybucji kinowej. 

Oliver Krüger »

Oliver wychował się w polskiej rodzinie w Hamburgu. Studiował filozofię, muzykę oraz języki afrykańskie. Po pracy w popularnym tvshow "KorrektTV" zdecydował zdawać do szkoły filmowej. Obecnie jest absolwentem wydziału reżyserii Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.