MACIERZ

TYTUŁ ANGIELSKI: THE MOTHER MATRIX

Film jest rekonstrukcją słowiańskiego mitu stworzenia. Po Wielkim Wybuchu Bogowie powstają, by wykreować życie na Ziemi. Wielokrotność podobnych motywów podkreśla ciągłą ewolucję, która na różnych poziomach powtarza się w swych kreacjach. Jesteśmy częścią podróży poprzez krainę multikulturowych symboli. Bohater jest dzieckiem, które pojawia się na samym końcu filmu. Mistyczna wędrówka, której doświadcza stanowi retrospektywę, sięgającą głęboko w pamięć zmagazynowaną na poziomie atomów.

FILM REPREZENTOWANY PRZEZ KRAKOWSKĄ FUNDACJĘ FILMOWĄ

GATUNEK:
animowany
KRAJ PRODUKCJI:
POLAND
CZAS TRWANIA:
6'
ROK PRODUKCJI:
REŻYSERIA:
Sławomir Shuty, Tomasz Bochniak
SCENARIUSZ:
Sławomir Shuty
OPERATOR:
Kajetan Plis
MUZYKA:
Łukasz Targosz
PRODUCENT:
Stowarzyszenie Filmowców Polskich - Studio Munka , Fundacja Korporacja Ha!art

Sławomir Shuty »

Urodził się w 1973 roku. Pisarz, reżyser, fotograf, performer. Autor książek i pierwszej polskiej powieści internetowej Blok. Pomysłodawca i menedżer cyklu performance’ów Cyrk z Huty, autor filmów W drodze (2003), Luna (2005), Panoptykon (2009), Dom (2009). Laureat Paszportu „Polityki” za powieść Zwał (2005).

Tomasz Bochniak »

jest absolwentem Wydziału Intermediów na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Otrzymał tytuł licencjata w Pracowni Animacji profesora Krzysztofa Kiwierskiego. Reżyser i montażysta wielu produkcji, w tym krótkometrażowych animacji, teledysków i dokumentów. Jego prace były nagradzane na wielu polskich oraz zagranicznych festiwalach.