NIEBIESKI POKÓJ

TYTUŁ ANGIELSKI: A BLUE ROOM

Mężczyzna budzi się w niebieskim pokoju. Znalazł się w pułapce, z której nie potrafi uciec. Męczą go niepokojące wizje, w których staje oko w oko z własnymi lękami i wspomnieniami. Uwięziony w niebieskim pokoju musi samotnie rozliczyć się ze swoją przeszłością. Tylko wtedy odzyska wolność.

GATUNEK:
animowany
KRAJ PRODUKCJI:
FRANCE, POLAND
CZAS TRWANIA:
15'
ROK PRODUKCJI:
REŻYSERIA:
Tomasz Siwiński
SCENARIUSZ:
Tomasz Siwiński
OPERATOR:
Tomasz Siwiński
MONTAŻ:
Tomasz Siwiński
MUZYKA:
Rémi Boubal
PRODUCENT:
Se-ma-for, Sacrebleu Productions

Tomasz Siwiński »

urodził się w 1982 r.. Studiował na Wydziale Malarstwa krakowskiej ASP oraz w Pracowni Filmu Animowanego pod kierunkiem prof. Jerzego Kuci. Podczas studiów zrealizował dwia filmy animowane: Telewizor i Mały czarny kwadrat. W 2014 r. zadebiutował filmem Niebieski Pokój. Jego premiera odbyła się na Festiwalu Filmowym w Cannes w sekcji Semaine de la Critique, był wielokrotnie nagradzany, m.in. Nagrodą za Najlepszą Animację na Curtas Vila do Conde (Portugalia) oraz Srebrnym Lajkonikiem na
Krakowskim Festiwalu Filmowym. Jego filmy były prezentowane na wielu festiwalch , m.in. w Clermont- Ferrand, Cannes, Utrechcie, Zagrzebiu, Uppsali, Stuttgarcie, Krakowie. Członek ASIFA oraz Stowarzyszenia Filmowców Polskich. Obecnie rozwija projekt filmu pełnometrażowego.
NA FESTIWALACH: