SNĘPOWINA

TYTUŁ ANGIELSKI: SLEEPINCORD

Wieloznaczna, zachęcająca do kilkukrotnego prześledzenia opowieść, w której główną rolę odgrywa sen. Narysowany charakterystyczną kreską i rozegrany w trzech przestrzeniach – abstrakcyjnej, sennej i realistycznej – film Marty Pajek zwodzi widza i nieustannie prowokuje do szukania odpowiedzi na pytanie
o wzajemne związki przedstawionych światów. Narzucający skojarzenia z pępowiną tytuł filmu może sugerować, że to sen jest naszym jedynym łącznikiem z niedostępną naszym oczom rzeczywistością.

GATUNEK:
animowany
CZAS TRWANIA:
13'
ROK PRODUKCJI:
REŻYSERIA:
Marta Pajek
SCENARIUSZ:
Marta Pajek
OPERATOR:
Marta Pajek
MONTAŻ:
Marta Pajek
MUZYKA:
Wojciech Lemański
PRODUCENT:
Se-ma-for

Marta Pajek »

urodziła się w 1982 roku w Kielcach. Jest absolwentką ASP w Krakowie, gdzie specjalizowała się w filmie animowanym w pracowni Jerzego Kuci. W ramach stypendium odbyła również staż Turku Arts Academy w Finlandii, pod kierunkiem Priita Pärna. Autorka krótkich filmów animowanych - Po Jabłkach, Za Ścianą oraz wielokrotnie nagradzanego filmu Snępowina. Jej ostatni film Figury niemożliwe i inne historie II, pokazywany i nagradzany na całym świecie, zdobył m.in. Grand Prix festiwalu ITFS w Stuttgarcie. Mieszka i pracuje w Warszawie.