POLSKIE KRÓTKIE METRAŻE NA FESTIWALACH W LIPCU

Choć wakacje kojarzą się nam z sezonem festiwalowym, to raczej dominują wtedy wydarzenia poświęcone filmom pełnometrażowym, kameralne krótkie opowieści czekają na jesień. Nie mamy jednak na co narzekać, bo polskie shorty nawet w lipcu będą miały szansę na międzynarodowe nagrody.

Początek miesiąca będzie należał do europejskich festiwali. W pierwszym tygodniu odbędzie się Bucharest Short Film Festival na którym będzie można zobaczyć „Stagnanta” Konrada Kultysa. Dzień po zakończeniu rumuńskiej imprezy wystartuje chorwacki Tabor Film Festival - International Short Film Festival. W programie znalazły się „Okruszki życia” Kararzyny Miechowicz.

Polskie animacje będzie można też zobaczyć w… Polsce. Pierwsza połowa lipca to odbywający się w Poznaniu Animator. W programie znalazły się  m.in. A Brief History of Us”  Etgara Kereta, „Figury niemożliwe i inne historie I” Marty Pajek, „3geNARRACJE” Pauliny Ziółkowskiej, „Siostra” Katarzyny K. Pieróg, „Twierdza” Sławka Zalewskiego, „Jutro nas tam nie ma” Olgi Kłyszewicz, „Slow Light” duetu Kijek/Adamski, „Dystans” Karoliny Orłowskiej, „Most” Izumi Yoshida czy „Kraba” Piotra Chmielewskiego.

KrótkometrażoweOstatnie dni lata” Klaudii Kęskiej zobaczą widzowie Busan International Kids & Youth Film Festival.

W drugiej połowie lipca w RPA odbędzie się The Inaugural Isiphethu International Student Film Festival. W programie znalazły się animowane „Toothless” Andrei Guizar oraz krótka fabuła „Samogłów” Jakuba Prysaka.

Pełna lista pokazów festiwalowych dostępna jest tutaj.