WESPRZYJ „OSTATNIĄ BAJKĘ NA ZIEMI”

Na platformie PolakPotrafi ruszyła zbiórka środków finansowych na dokończenie produkcji krótkometrażowowego filmu „Ostatnia bajka na Ziemi”.

Film „Ostatnia bajka na ziemi” opowiedziany jest w klimacie post apokaliptycznym, gatunkowo płynnie wpasowując się w świat science fiction. Bohaterowie - ojciec z dwójką dzieci, przeżywają jednak te same uczucia, emocje, zmieniają się jedynie okoliczności. Udaje im się przetrwać mieszkając w podziemnym bunkrze, a po świecie zewnętrznym poruszają się, w specjalnych kostiumach ochronnych, izolujących ich od skażonego powietrza. Wiodą spokojne i uporządkowanie życie, ale wciąż jest ono podszyte niepokojem o niepewną przyszłość. Względny spokój burzy wydarzenie, które zmienia ich życie już na zawsze.

Miejsca zdjęć do filmu to przestrzenie, które istnieją naprawdę. Rozległe i różnorodne krajobrazowo lasy Puszczy Kampinoskiej stworzyły nam niezrównany klimat wyobcowania bohaterów, którym wydaje się, że są ostatnimi ludźmi na Ziemi oraz klaustrofobiczne i surowe do bólu wnętrza warszawskiego Muzeum Obrony Cywilnej mieszczącego się w oryginalnym bunkrze strażackim, nadały historii wiarygodności.

Film jest w trakcie postprodukcji, który wymaga dodatkowych środków. Brakuje naprawdę niewiele, żeby film rozpoczął swoją festiwalową drogę w Polsce i za granicą. Dlatego właśnie ruszyła crowdfundingową w serwisie Polak Potrafi, poprzez którą można wesprzeć film.

Autorką scenariusza, reżyserką i operatorką obrazu jest Magdalena Seweryn. Drugim reżyserem jest Igor Połaniewicz.

Film można wesprzeć tutaj.