TORINO SHORT FILM MARKET CZEKA NA ZGŁOSZENIA

Współpraca Torino Film Festival oraz Film Commission Torino Piemonte zaowocowała nowym wydarzeniem na filmowej mapie Włoch. Od 18 do 20 listopada po raz pierwszy w Turynie odbędzie się Torino Short Film Market.

W ramach wydarzenia odbędzie się pitching przeznaczony dla twórców filmów krótkometrażowych, którzy chcą, aby przerodziły się one w pełnometrażową fabułę, serial telewizyjny bądź grę. Aby wziąć udział w wydarzeniu należy przesłać na adres promozione@centrodelcorto.it link do zrealizowanego już filmu (do 20 minut) oraz projekt produkcji, której ma posłużyć za punkt wyjścia. Swoje zgłoszenia można przesyłać do 30 września.

W ramach Torino Short Film Market odbędzie się także wydarzenie przeznaczone jest dla dystrybutorów, posiadających katalog swoich krótkometrażowych filmów (do 30 minut), które chcą zaprezentować potencjalnym kupcom ze stacji telewizyjnych i platform internetowych.

Podczas wydarzenia każdy zakwalifikowany dystrybutor weźmie udział w pitchingu, gdzie będzie miał 10 minut na zaprezentowanie swojej oferty.

Deadline na przesłanie katalogu i informacji o filmach mija 30 września.

Więcej informacji znajduje się tutaj.