• 8. O!PLA W 88 MIEJSCOWOŚCIACH!

  8. Ogólnopolski Festiwal Animacji O!PLA zawita w tym roku do 88 miejscowości. Jak zawsze obok mniejszych miejscowości (m.in. Dołżyca, Krutyń, Lotyń, Nawiady, Płozy, Stare Juchy, Wielowieś), pojawią się też większe (m.in. Gdańsk, Łódź, Poznań, Warszawa, Wrocław). Festiwal odbędzie się w dniach 21 lutego – 05 kwietnia 2020 roku, z Wielkim Finałem 18 kwietnia 2020 w Opolu.

 • ZGŁOŚ PROJEKT NA FEST PITCHING FORUM 2020

  Fest Pitching Forum to towarzysząca portugalskiemu festiwalowi FEST sesja pitchingowa. Na zgłoszenia projektów organizatorzy czekają tylko do 1 marca.

 • TRWAJĄ ZAPISY NA KURS REŻYSERSKI

  Kurs jest skierowany do pasjonatów kina, którzy chcieliby się zmierzyć z realizacją krótkich form filmowych. Pierwsze zajęcia zaplanowane są już na 22 lutego, Wśrod opiekunów artystycznych znaleźli się m.in. Piotr Dumała, Bartosz Konopka czy Rafał Ochnio.

 • PODSUMOWANIE ROKU 2019, CZYLI POLSKIE FILMY KRÓTKOMETRAŻOWE NA ZAGRANICZNYCH FESTIWALACH

  Rok 2019 okazał się niezwykle szczęśliwym okresem dla polskich fabuł krótkometrażowych. Blisko 120 tytułów zostało zaprezentowanych na ponad 400 pokazach festiwalowych (z czego aż niemal 350 było pokazami konkursowymi), od Ameryki Południowej po Australię. Na 280 festiwalach międzynarodowych, jury doceniało polskie filmy aż 52 razy. Polskie krótkie fabuły były również specjalnymi gośćmi na festiwalu w Quebecu.

AKTUALNOŚCI

OSTATNIO DODANE FILMY

NA FESTIWALACH