• POLSKIE KRÓTKIE METRAŻE NA MIĘDZYNARODOWYCH FESTIWALACH W MARCU

  W marcu świat festiwali wychodzi z zimowego snu. Po dwóch miesiącach z nielicznymi pokazami polskich krótkich metraży, sezon festiwalowy powoli wchodzi na swoje wysokie obroty. W tym miesiącu polskie filmy krótkometrażowe będą mogli obejrzeć między innymi festiwali South/Southwest, Mecal Pro czy Tampere.

 • DEADLINE W MARCU, CZYLI NA JAKIE FESTIWALE ZGŁOSIĆ SWÓJ FILM KRÓTKOMETRAŻOWY

  W tym miesiącu upływają terminy zgłoszeń trzech sekcji konkursowych festiwalu w Cannes, festiwalu w Toronto, brazylijskiego festiwalu Belo Horizonte oraz polskich Nowych Horyzontów oraz Animatora. Poniżej pełna lista festiwali, których deadliny upływają w marcu.

 • POLSKIE ANIMACJE W KONKURSIE FESTIWALU SXSW

  Aż dwie polskie animacje zostały zaproszona do konkursu jednego z najważniejszych festiwali kina niezależnego. Już wkrótce filmy „Własne śmieci” Darii Kopiec oraz „Ja i moja gruba dupa” Yelyzavety Pysmak będą miały szansę przywieźć statuteki z amerykańskiego South By South West.

 • SUKCES "DALEJ JEST DZIEŃ" NA FESTIWALU W CLERMONT-FERRAND

  Film Damiana Kocura został uzanany przez jury festiwalu za Najlepszy Film Europejski. W związku z tym znalazł się na shortliście filmów, które mogą ubiegać się o nominację do Europejskiej Nagrody Filmowej w kategorii Najlepszy Film Krótkometrażowy.

AKTUALNOŚCI

OSTATNIO DODANE FILMY

NA FESTIWALACH